بازتاب حضور شرکت سرام گرافیک در رسانه های ترکیه

بعد از شرکت سرام گرافیک در نمایشگاه ترکیه و استقبال بی نظیر از این نمایشگاه، خبر شرکت یک شرکت هنرمند در این نمایشگاه به سرعت در میان سایت ها و رسانه های مختلف این کشور پخش شد و به سرعت تمامی سایت های خبری گزارش مربوط به شرکت سرام گرافیک در نمایشگاه ترکیه ای را در سایت خود قرار دادند. در بخش زیر شما می توانید لینک این سایت ها را مشاهده نموده و مستقیما وارد سایت های خبری ترکیه ای شده و مصاحبه و همچنین اخبار مربوطه را مورد مطالعه قرار دهید.

hamid ghazi

hamid ghazihamid ghazi

دانلود مصاحبه تصویری حمیدرضا میرسعید قاضی مدیریت شرکت سرام گرافیک با شبکه خبر ترکیه

مشاهده مصاحبه تصویری مدیریت شرکت سرام گرافیک با شبکه خبر ترکیه

گزارشی از حضور شرکت سرام گرافیک در نمایشگاه ترکیه در شبکه خبر ترکیه

متن گزارش منتشر شده از شرکت سرام گرافیک در شبکه خبر ترکیه:

İranlı Hamit Ghazi'nin seramik üzerine işlediği Türk bayrağı, liderleri, sanatçıları ve dizi oyuncularının fotoğrafları Erzurum'daki sergide büyük ilgi gördü.
Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezinde, Güneş Vakfı, İran'ın Erdebil Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak 'Erdebil El Sanatları ve Turizm Fuarı' düzenlendi. Erdebil'den gelen Azeri sanatçıların da günde bir kez konser verdiği fuarda, İranlı seramik sanatçısı 60 yaşındaki Hamit Ghazi'nin seramik üzerine yaptığı Türk bayrağı, Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sezen Aksu, Sibel Can, Muhteşem Yüzyıl'daki Hürrem Sultan çalışmaları büyük ilgi gördü.
Türk büyüklerinin fotoğraflarını seramik üzerine işleyerek halkın ilgisini ve gönlünü kazanmayı hedeflediğini anlatan Tahran Üniversitesi mezunu Hamit Ghazi, yıllardır seramik üzerine çalışma yaptığını bildirdi. Bugüne kadar yaptığı eserlerle farklı ülkelerden 35 taktirname alan evli ve 4 çocuk babası Hamit Ghazi, seramiklerin üzerine dijital ve lazer baskı yöntemiyle fotoğrafları işlediğini belirtti. Türkiye'deki üniversitelerde gençlere seramik üzerine yaptığı dijital ve lazer baskı yöntemini öğretmek istediğini anlatan Hamit Ghazi şunları söyledi:
"İran el sanatını ve kültürünü Türkiye'de tanıtmak istiyorum. Türk insanının gönlünü kazanmak için onların sevdiği kişilerin fotoğraflarını seramk üzerine işledim. Ulu Önder Atatürk'ün resmini el yapımı seramikten 7 ayrı renk kullanarak yaptım. Fosforlu olduğu için karanlıkta bile yaklaşık 2 saat ışık verir. Yaptığım bu eserleri liderlere ve sanatçılara hediye etmek istiyorum. Türkiye'de resmi kurumlarda Atatürk resimleri genelde kağıt üzerine yapılmış. Türkiye'de de bu teknolojiyi yayarak resimlerin seramik olarak asılmasını sağlayabilirim. Benim Türk kültürü, milleti ve Atatürk'e çok saygım var." - Erzurum

 

سرام گرافیک در سایت خبری odatv

سرام گرافیک در odatv

 

گزارش خبری از سرام گرافیک در سایت erzurumhaberleri

 

درج اخبار شرکت سرام گرافیک در سایت Habere Bak

 

مطلبی در مورد سرام گرافیک در سایت stargezete

 

درج گزارش سرام گرافیک در سایت aydinses

 

خبری از حضور شرکت سرام گرافیک در ترکیه در سایت gazeteses

 

توضیحی در مورد سرام گرافیک در سایت habertum

 

سرام گرافیک در haberM

 

درج خبری از شرکت سرام گرافیک در سایت f5haber

 

درج خبری از حضور سرام گرافیک در سایت haber3

 

اخباری از سرام گرافیک در سایت TNThaber

گزارشی از سرام گرافیک در سایت son 2 hebar merkezi